2019-11-01
Växjö internationell utställning Domare Tatjana Urek
Slovenien
Hot Fire Milli Zweetheart Milli Ökl Excellent Ökk
1 CK Btkl-3 R-Cacib
2019-09-21
Eslöv Nationell utställning domare Erling KJ
Pedersen Danmark
Hot Fire Milli Zweetheart Milli Ökl Excellent Ökl
1 Ck Btkl 1 BIM
Hot Fire Piece Of My Heart Saga Jkl V Jkk 1
2019-03-30
Malmö Internationell utställning domare Stefan Sinko
Slovenien
Hot Fire Milli Zweetheart Milli Ökl Excellent Ökk
1CK BTKL2 CACIB
2017-08-12
Ronneby Internationell utställning, domare Claudio
De Giuliani Italien
Hot Fire Milli Zweetheart Milli ÖKK 2CK, BTKL 2 R-Cacib
Highland Flowers Hot Fireglow Bella Vetkl 1 Ecxellent 1
Ck BTKL 3
2016-11-06
Växjö internationell utställning, domare Marina
Bengtsson Sverige
Hot Fire Milli Zweetheart Milli Ökl
Excellent, Ökk 2CK, BTKl 2 R-Cacib
Brilliant Bronze Poppy Moa Veteranklass 1 CK
BIM-Veteran
2016-09-11
Sydskåkks internationella utställning i Eslöv, domare
Jessie Borregaard Madsen
Hot Fire Morning Ztar Rocky Ukl excellent 1 CK
Bhkl 2 R-Cacib!
Hot Fire Milli Zweetheart Milli Ukl
excellent 2 CK Btkl 2 R-Cacib!
Highland Flowers Hot Fireglow Bella Veteranklass
1 CK BIR veteran Btkl 4
2016-08-28
ISF Västerås domare Emese Boros Ungern
Hot Fire Milli Zweetheart "Milli" unghundsklass 3
Hp
Highland Flowers Hot Fireglow "Bella" seniorklass
4
2016-08-27
ISF-Västerås domare Claire Prangle England
Hot Fire Milli Zweetheart "Milli" unghundsklass 3
Hp
Highland Flowers Hot Fireglow "Bella" seniorklass
2 CK
2016-08-14
Nationell utställning Ronneby domare Nenad Davidovic
Serbien
Hot Fire Morning Ztar Rocky, Ukl Excellent, Ukk 2
Ck!
Hot Fire Milli Zweetheart Milli Ukl Excellent Ukk
1 Ck 2 BTKL
Highland Flowers Hot Fireglow Bella Vetkl
Excellent Ck 1 BTKL BIR-veteran BIM
2016-07-08
Internationell utställning i Tvååker domare var Rui
Oliveira
Hot Fire Milli Zweetheart Milli Ukl Excellent,
Ukk 1 CK, BTKL 2 R-CACIB
Highland Flowers Hot Fireglow Bella BIM-Veteran
CK
2016-05-22
Internationell utställning Hässleholm, domare var Gunnar Nymann
Danmark
Bella, C.I.E. Highland Flowers Hot Fireglow BIM,
BIR veteran
Milli, Hot Fire Milli Zweetheart 2 btkl CACIB
2015-09-06
ISF-Herrfallet, domare Viveca Vamplew Storbritannien
Stella 4:a i juniorklass
Milli 5:a i juniorklass
Bella 2:a i seniorklass
2015-09-05
ISF-utställning i Herrfallet, domare Kasia Czapla Polen
Stella 2:a i juniorklass
Milli oplacerad
Bella 3:a i seniorklass
2015-08-09
Internationell utställning i Ronneby, domare Eeva
Rautala Finland
Hot Fire Morning Ztar Rocky Junkl Excellent 4
Hot Fire Milli Zweetheart Milli Junkl
Excellent 2
2015-07-05
Tollarps Brukshundsklubb Inoff domare Bengt-Åke Bogren
Hot Fire Mina´z Ztella Stella BIR- valp
Hot Fire Molly´z Ztory Mira 2 valpklass
Hot Fire Milli Zweetheart Milli 3 valpklass
2015-06-28
ISF Eksjö domare Gus
Hendrix Belgien.
Hot Fire Morning Ztar Rocky 1 Valpklass
hanar 6-9 mån, BIM
Hot Fire Mina´z Ztella Stella 3 Valpklass
tikar 6-9 mån
Hot Fire Milli Zweetheart Milli 4 Valpklass tikar
6-9 mån
Hot Fire Molly´z Ztory Mira 5 Valpklass tikar 6-9 mån
Honey Ökl 1 oplacerad
2015-05-17
Hässleholm Internationell
domare Mr Frank Kane England.
Hot Fire Morning Ztar Rocky Valpklass hanar 2 Hp
Hot Fire Milli Zweetheart Milli Valpklass tikar 1
Hp
Honey Ökl Excellent Ökk 4 Ck
2015-05-14
Åseda Brukshundsklubb,
domare Markus Gisslén
Hot Fire Morning Ztar Rocky BIR BIS!!!
2015-05-10
Vinthundsklubbens Inoff domare Bengt-Åke Bogren
Hot Fire Molly´z Ztory Mira BIR, Valp-BIS 3
Honey BIR BIG-2
2015-04-19
Labradorklubben Inoff Moheda domare Lene Johansen
Danmark
Hot Fire Morning Ztar Rocky BIR-valp
Hot Fire Milli Zweetheart Milli BIM-valp
Honey BIR, BIG 1
2014-05-25
Österbybruk Internationell, domare Jadwiga Konkiel Polen
Honey Ökl Excellent Ökk 4
2014-05-24
ISF-Östra, domare Richard Didicher Tyskland
Honey Öppenklass 1 Excellent Ökk Reserv
2014-05-17
Hässleholm Int domare var Arvid Göransson.
Angus Ökl Excellent Ökk 2 Ck 4 Bhkl
2014-05-12
Roskilde Danmark domare Andrew Beare Irland
Honey Ökl Excellent Ökk 2 Ck Btkl 3
2014-05-11
Roskilde i Danmark, domare Knud V. Jensen Danmark
Honey Ökl Excellent, Ökk 2
2014-01-04
Göteborg Int domare Hans Van der Berg Holland
Bella Championklass 3 V
2014-01-03
Göteborg Int domare Henrik Fryckstrand
Bella Championklass 3 excellent Ck
Angus Excellent
2013-12-08
SKK Stockholm Int. Domare Rune Fagerström Finland
Honey Ukl Excellent,Ukk 2
2013-08-25
ISF- Västra Kungälv domare Carine
Blomme-Lefebvre Belgien
Bella Premieklass oplacerad
2013-08-24
NKK
Bjeke Oslo Int. domare Harri Lekhonen Finland
Bella Ökl Excellent, Ökk1 Ck, Btkl 1 CACIB, BIM
2013-08-10
Ronneby Int. domare Carole Coode England
Honey Ukl Excellent, Ukk 1 Ck
Bella Ökl Excellent Ökk 3
2013-07-13
Tvååker Nat. domare Hana Aarens Österrike
Honey
Ukl Excellent, Ukk 1
Bella
Ökl Excellent, Ökk 1
2013-06-30
ISF-Eksjö domare Teresa Gisby England
Honey
UKL Excellent, UKK 3 Ck
Bella Premieklass Excellent 2 Ck
2013-05-19
Hässleholm Nat. domare Agneta Pamp
Angus Ökl Excellent
Honey Junkl Excellent Junkk1
Bella Ökl Very good
2013-01-06
Göteborg My Dog Int domare Marina Bengtsson Sverige
Honey Junkl Excellent Junkk 2
Bella Ökl Excellent, Ökk 3Ck
2013-01-05
Göteborg, My Dog Int domare Laurent Pichard Schweiz
Honey Junkl Excellent Junkk1 Ck
Bella Ökl Excellent, Ökk2 Ck, Btkl3 R-CACIB
2012-12-16
Stockholm In domare Diane Ritchie Irland
Honey Excellent
Bella Excellent
2012-11-11
Malmö-valp domare Jens
Karlsson
Honey BIR-valp och BIG-2
2012-11-04
DKK Herning Nordisk vinnarutställning
domare Svend Otto Hansen Danmark
Bella Åbenklasse Excellent 1CK, 2:a bästa tik
R-CACIB (blir CACIB)
2012-11-03
DKK Herning Dansk vinnarutställning
domareDorota Witkowska Polen
Bella Åbenklasse Excellent 1CK, 2:a bästa tik
R-CACIB (blir CACIB)
2012-09-09
Sofiero Int, domare Martin Johansson Sverige
Honey BIR-valp BIS-2 valp
Angus
Ukl Excellent, Ukk4
Bella
Ökl Excellent, Ökk1Ck, Btkl1 CACIB, BIM
2012-08-25
Tingsryds Bk Inofficiell domare Ingela Mattisson
Sandström Sverige
Honey BIR, BIS-2 valp
2012-08-11
Ronneby nat. domare
Jens Martin Hansen Danmark
Honey tikvalp-6-9 mån 2HP
Angus Ukl Excellent, Ukk1 CK
Moa Ökl Excellent, Ökk3 CK
2012-07-21
ISF-Västerås, domare Mrs
Carolyn Hogsflesh Skottland.
Honey valpklass 6-9 mån 4HP
Angus oplacerad
Bella
Ökl-2 1ck, Btkl R
2012-07-06
Tvååker
domare Jean-Pier Achtergael, Belgien
Angus Junkl Excellent, Junkk1 CK
Bella
V
2012-07-07
Tvååker
domare Irene Krogstad, Norge
AngusJunkl Excellent , Junkk1 CK, Bhkl 2
2012-06-17
Södra Boxerklubben Inofficiell
Honey
BIR, BIS-3 valp
2012-06-03
Åhus Bk Inofficiell, domare B-Å Bogren
Honey
BIR, BIS-3 valp
2012-05-19
Hässleholm Nationell domare Åke Sjöström
Sverige
Angus Junkl E, Junkk 1
Moa Ökl E, Ökk2 ck, Btkl 4
Bella Ökl E, Ökk 4
2012-03-18
Malmö Internationell domare Agneta Pamp Sverige
Bella Ökl E, Ökk1ck, Btkl 3
2011-11-27
Malmö-Valp domare Svein E Björnes
Hot Fire Mister Mischief Angus BIR-Valp
2011--09-11
Nat Sofiero domare Marina Bengtsson
Sverige
Bella Ökl E, Ökk 3
2011-08-28
ISF Uppland-Västmanland domare hanar Alister Watt,
tikar David Lindlaw
Hot Fire Mister Mischief Angus Miniorhanar 2
HP
Hot Fire Molly Malone Semla miniortik 4 HP
Bella oplacerad
2011-08-27
ISF Östergötland domare hanar David Lindlaw
Skottland, tikar Alister Watt Skottland
Hot Fire Mister Mischief Angus 1Hp BIR-Minior
BIS-Valp
Hot Fire Molly Malone Semla Miniortik
oplacerad Hp
Bella Ökl1, R
2011-08-13
Int Ronneby domare Jan Ryk Polen
Bella
Ökl
VG
2011-07-03
ISF Småland domare Jeremy Bott England
Bella Ökl-1 4 Ck
2010-10-09
Int Rostock, domare Patsy Hollings England
Bella Excellent R-Cacib, R-VDH, R-CAC
2010-09-19
Int Ballerup Danmark,
domare Andrzej Kazimerski Polen
Bella Åbenklass Excellent, Åbenkk3 , BTKL 4
Moa Åbenklass Very good
2010-09-11
Int Sofiero domare
Markku
Santamäki , Finland
Bella
Ökl 1, Ökk 1 Ck, BTKL1 CACIB, BIM
Moa
ÖKl, Ökk3 Ck, BTKL 3
2010-08-29
Isf Herrfallet domare Joane Kniveton England
Bella Ökl1, Ökk 1Ck, BTKL 4 ISF-Premie
Moa Ökl 1 oplacerad
2010-08-28
Isf Herrfallet domare Vivien Blackshaw England
Moa Ökl 1 oplacerad
Bella Ökl 1 oplacerad
2010-03-21
Int Malmö domare Britt-Marie Dornell
Moa ÖKL1, ÖKK 3
2009-09-20
Int Bröndby domare Zvi Kupferberg
Bella Mellemklasse 1/2 Exc, BTKL3
Tea Åbenklasse 1Exc
2009-09-13
Nat Sofiero domare Göran Hallberger
Bella UKL 1, UKK 3
Moa ÖKL 1, ÖKK 2
2009-08-22
ISF Herrfallet domare Suzy Roffey
Bella UKL 1
Tea ÖKL1 ÖKK 4
2009-08-22
ISF Junior och Unghundsdag Herrfallet domare Lena
Fosselius-Petersson
Bella UKL 1
2009-08-09
Int. Ronneby domare Rodi Hübenthal
Bella UKL1, UKK3Hp
Moa ÖKL 1
Tea ÖKL1,ÖKK4
2009-08-01
Int Bremen domare E. Deutscher
Bella (Zwischenklasse) UKL V1
Tea (Offene klasse) Öppenklass V4
2009-07-11
Int Tvååker domare Riita Lahtovaara
Bella UKL 1, UKK 1Ck
Moa
ÖKL 1, ÖKK 3 Ck, BTKL-4
2009-05-17
Nat Hässleholm domare Britt-Marie Dornell
Moa ÖKL 1, ÖKK 1 Ck,
BTKL-1, BIR, BIG-2
2009-01-04
Int Göteborg domare Bertil Lundgren
Bella UKL 1 UKK 4
2009-01-03
Nat Göteborg domare Rune Fagerström
Bella UKL 1 UKK 2 CK
2008-12-06
Int Stockholm domare Eeva Rautala
Bella JUNKL 1 JUNKK 3 HP
2008-11-01
Int Växjö domare Beata Petkevica
Bella JUNKL 1 JUNKK 1 CK
Moa UKL 1
Tea ÖKL 2
2008-09-13
Int. Sofiero domare Agneta Pamp
Bella JUNKL 1 JUNKK 2 HP
Moa UKL 1 UKK 2 HP
Tea ÖKL 1 ÖKK 2 CK BTKL-R
2008-08-09
Nat. Ronneby
domare
Boo Lundström
Bella JUNKL 1 JUNKK 3 HP
Tea ÖKL 1 ÖKK -4 CK BTKL-R
2008-07-12
Nat.Tvååker domare Bo Wallin
Moa UKL 1 UKK 2
Tea ÖKL 1 ÖKK-R
2008-07-11
Nat. Tvååker domare Bertil Lundgren
Bella JUNKL 1, JUNKK 1 CK; BTKL-4
Moa UKL 1 UKK 3
Tea ÖKL 1 ÖKK-R
2008-05-18
Nat. Hässleholm domare Svend Lövenkjaer
Bella BIR-Valp
Moa
Junkl 1, Junkk 1 CK, BTKL-1 BIR BIG-1
Tea BTKL-3
2008-03-17
Int. Malmö domare Ing-Marie Hagelin
Moa UKL 1 UKK R
2008-02-23
Inoff.Valputställning Hässleholm domare John-John Johnsson
Bella BIR, BIG 3
2007-11-04
Nat. Växjö
domare Monica Blaha
Moa
Valpkl 2 Hp
2007-05-19
Nat. Hässleholm domare Dan Ericsson
Tea
Ökl 1, Ökk 2 Ck, BTKL 3
2007-05-18
Int. Hässleholm domare
Martin Johanssson
Tea
Ökl 1, Ökk 3
2007-03-17
Int. Malmö domare Wera Hubenthal
Tea
Ökl 1, Ökk 2 Ck, BTKL 2 R-CACIB
2006-11-04
Int.Växjö domare Claudio De Giuliani
Tea
1 Ökl
2006-09-09
Int. Sofiero domare Knud Viggo Jensen
Tea
1 Ökl 3Ökk
2006-08-13
Int. Ronneby domare Claudio De Giuliani
Tea
Ökl 1 Ökk 1 CK BTKL 1 CACIB
BIM
2006-03-19
Int. Malmö domare Arvid Göransson
Tea
Ukl 2
2006-01-06
Nat. Göteborg domare Hans Lehtinen
Tea
Ukl 1 Ukk 3
2005-11-06
Int. Växjö domare Arja Koskelo
Frida
Vetkl 2 Hp
Tea
Ukl 1 Ukk 3 Hp
2005-09-11
Nat. Sofiero domare Alenka Pokorn
Frida
Vetkl 3 Hp
Tea
Ukl 1 Ukk 2 Hp
2005-09-03
Nat. Öland domare Louise Dorr
Tea Ukl 1 UKK 2
2005-08-07
Nat. Ronneby domare N. Huidobro-Corbett
Frida
Vetkl 1 Ck Btkl 2
Tea Ukl 1 Ukk 2
2005-07-10
Int. Tvååker domare Dan Ericsson
Tea
Junkl 1 Junkk 1 Hp
2005-07-09
Nat. Tvååker domare Tony Pascoe
Tea
Junkl 1 Junkk 1 Ck
2005-07-03
Nat. Borås domare
Tea
Junkl 1 Junkk 2
2005-05-22
Nat. Hässleholm domare Paul Scanlon
Tea Junkl 1 Junkk 1 Ck
Btkl R
2005-03-19
Int. Malmö domare Martin Johansson
Tea Junkl 1 Junkk 3
2004-11-06
Nat. Växjö domare Maria Doppelreiter
Tea
Valpkl 2 Hp
2004-07-31
Int. Ronneby domare Geoff Kill
Frida
Vetkl 3
2004-07-30
Int. Ronneby domare Ole Staunskjaer
Frida
Vetkl 2
2004-07-10
Nat. Tvååker domare Per Iversen
Frida
Vetkl 2 Hp
2004-05-23
Nat Hässleholm Birthe Rosvall-Larsen
Frida
Vetkl 1 Ck Btkl 2
2004-03-21
Int. Malmö domare Britt-Marie Dornell-Thorn
Frida
Vetkl 1 Hp
2003-08-10
Int. Ronneby domare Arja Koskelo
Frida
Ökl 1 Ökk R
2003-07-13
Int. Halmstad domar Eva Mjelde
Frida
Ökl 1 Ökk 2 Ck Btkl 4
2003-05-18
Nat. Hässleholm domare Annika Ulltveit-Moe
Frida
Ökl 1 Ökk 2 Ck Btkl 3
Filippa
Ukl 2
2003-03-22
Int.Malmö domare Lazlo Erdos
Frida
Ökl 2
2002-09--07
Nat. Sofiero domare Paul Scanlon
Frida Ökl 1
2002-08-11
Int.. Ronneby domare Tore Fossum
Frida
Ökl 1
Filippa
Junkl 1 Junkk 1
2002-05-18
Nat. Hässleholm domare Rolf Lindgren
Frida
Ökl 1 Ökk 3
Filippa
Junkl 2
2002-03-17
Int. Malmö domare Anders Cederström
Frida
Ökl 2
Filippa
Valpkl 2 Hp
|